تبلیغات
انعکاس - پاکسازی تدریجی جریان فتنه...

انعکاس

فرقی نمی کند گودال کوچکی باشی یا دریای بیکران! زلال که باشی آسمان در توست...

دوشنبه 18 آذر 1392

پاکسازی تدریجی جریان فتنه...

نویسنده: احمد طحانی   

....................................................................................................

.......................................................................................................

سلام

این مطلب در
سایت همت نیوز  و سایت حنفا منتشر شده است:

فتنه جدیدی در راه است...
«پاکسازی تدریجی جریان فتنه»
 
آغاز ماجرا:
در ظاهر همه چیز از نشست دکتر حسن روحانی با دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد. نشستی که با پرسش و پاسخ دانشجویان همراه بود. اتفاقا دانشجویی از آقای روحانی در مورد حصر خانگی فتنه گران پرسید و اینکه اگر آقای روحانی انتخاب شود، چه سیاستی را در این مورد در پیش خواهد گرفت؟ جواب ایشان دقیق ایشان جای تامل بسیار دارد: « معتقدم اساساً رئیس جمهور آینده باید به دنبال کم کردن فاصله‌ها و از بین بردن فضای امنیتی در کشور باشد تا نه تنها آنهایی که در حصر هستند آزاد شوند بلکه آنهایی که به خاطر اتفاقات سال ٨٨ زندانی شده‌اند هم آزاد شوند...». بعد از آن پیام تلوزیونی رئیس جمهور مورد بحث قرار گرفت. چراکه دکتر روحانی، رسما از سید محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین کشورمان که نقش پررنگی در فتنه 88 داشت تقدیر کرد؛ «بی شک نقش امیدآفرین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی و دیگر چهره‌های درخشان نظام در این خیزش و خروش شایسته قدرشناسی است.» بعد از آن، در مراسم تنفیذ، دکتر روحانی از تردید و سوء ظن بخشی از جامعه در مورد انتخابات سخن به میان آورد، و همینطور نتیجه انتخابات را برای بسیاری غافلگیر کننده دانست. سخنانی که در واقع اشاره ای لطیف به اعتراضات سال 88 داشت: «انتخابات خرداد 92 گرچه با تردید و سوء ظن بخشی از جامعه آغاز شد، ولی با تایید و استقبال عموم مردم به پایان رسید و انتخابات با شفافیت و رقابت و آرامش کامل برگزار شد و نتیجه آن برای بسیاری غافلگیر کننده بود.» در همان مراسم، دکتر روحانی از زمینه سازی برای رفع تنگناهایی سخن به میان آورد که تحلیل های متفاوتی را در پی داشت: «حداقل انتظار مردم از دولت جدید، ایجاد ثبات در همه زمینه‌ها و رفع دغدغه‌ها و تنگناهایی است که کشور با آن مواجه است.»
اما باطن کار چه بود؟ واقعیت این است که بعد از رسوایی فتنه گران در عاشورای 88 و بعد از آن قیام مردمی 9 دی، هم خود فتنه گران و هم حامیان داخلی و خارجی آنها برنامه ریزی برای سر و سامان دادن به وضعیت خود را شروع کردند. آنها می بایست اول شاکله به هم ریخته خود را بازسازی می کردند و پس از آن برای طرح ها و هدف های جدید خود _بخوانید فتنه جدید_ آماده می شدند. در دولت جدید، که رئیس آن، فردی خدوم و شناخته شده و از معتمدین نظام است، متاسفانه بستری فراهم شد تا موج رسانه ای برای آزاد سازی سران فتنه از حصر و همینطور فتنه گران ریز و درشتی که محکوم بودند فراهم شود. موجی که سخنگوی دولت، آقای دکتر باقر نوبخت هم به شدت گرفتنش کمک کرد: «با توجه به رویكرد دولت هر اقدامی كه در مسائل سیاسی و رفع حصر و گشایش‌های امنیتی و سیاسی كشور مورد انتظار جامعه است در دستور كار رییس‌جمهور قرار دارد. در این دست موارد كه جامعه منتظر اقدام دولت است گاهی بهتر است به‌جای پیگیری جزییات امور به دولت اعتماد كرد و گذاشت دولتمردان امور را پیش ببرند.». سخنان سخنگوی دولت حکایت از آن دارد که تلاش هایی در پس پرده برای آزاد سازی سران فتنه در حال انجام است که اگر رسانه ای شود، ممکن است به نتیجه نرسد. گرچه مصطفی پور محمدی، وزیر دادگستری دولت یازدهم در مورد تلاش برای رفع حصر فتنه گران به خبرنگاران می گوید: «چنین چیزی درست نیست و دولت هرگز وارد این گونه مباحث نمی شود». اما به نظر می رسد وزن شخصیت هایی که در دولت جدید، با آقای پور محمدی همفکر باشند بسیار سبک و ناچیز است، و از طرف دیگر سخنان رئیس جمهور هیات دولت را باید از سر دلسوزی و خوشبینی به اتفاقات گذشته دانست. اتفاقاتی که هر کدام از آنها، چراغی است برای مسیر آینده نظام اسلامی.
 
برخی از واکنش ها:
1: آیت الله علی محمد دستغیب در سخنانی خطاب به رئیس جمهور منتخب می گوید: «مردم که به شما رای دادند و با شعار "یاحسین میرحسین" پای صندوق آمدند، یعنی ما به خاطر او به شما رای می دهیم، ولی متاسفانه شما حرفی نمی زنید». وی ادامه می دهد: «بنده و دیگران، طبق آنچه از شعارهایشان استفاده کردیم، به شما رای مشروط دادیم. شرطمان هم اول از همه این بود که سعی کنید زندانیان سیاسی را آزاد کنید. به خصوص حصر آقای موسوی و کروبی را بردارید. کسانی که مخالف این عقیده بودند به دیگران رای دادند.»
گرچه در همین سخنان، به طور غیر مستقیم به سلامت انتخابات در نظام اسلامی اشاره شده است، لیکن باید دید آیت الله دستغیب با کدام فرمول همه رای دهندگان آقای روحانی را از یک طیف می دانند؟ یقینا حضرات اینگونه فکر می کنند و چند نفر اطراف خود را می بینند که می توانند اینگونه حماسه سیاسی مردم را مصادره کنند. مردم ایران اسلامی، اگر طبق آنچه گفته می شود طرفدار فتنه گران بودند، اصلا در انتخاباتی که نتیجه اش از قبل مشخص است شرکت نمی کردند! چطور می شود در سال 88 ادعای تقلب مطرح کرد و کشور را به آشوب کشاند و از طرف دیگر باز در همان انتخابات شرکت کرد و آرای شخص پیروز را مصادره نمود؟
2: این تناقض گویی ها در نامه ای که بی بی سی فارسی از آن به عنوان «نامه دهه ها نفر از زندانیان سیاسی» یاد می کند هم تکرار شده است. در این نامه خطاب به دکتر روحانی آمده است: «تلاش های جنابعالی در حوزه سیاست خارجی بدون توجه به ضرورت پاسخ گویی به حقوق بنیادین ملت به ثمر نخواهد رسید.» نامه زندانیان سیاسی خطاب به رئیس جمهور در حالی منتشر می شود که انتخابات یازدهم را در اوج صحت و سلامت، همان دولتی برگزار کرده که حضرات آنرا متقلب می خواندند. اختلاف اندک آرای آقای روحانی با اکثریت آراء که می توانست انتخابات را به دور دوم بکشاند، خود نشان می دهد که نظام مقدس جمهوری اسلامی، از تک تک آرای مردمش دفاع می کند. چطور می شود که کسانی که علیه امنیت ملی کشور اقدام کرده و طبق قانون دوران محکومیت خود را سپری می کنند، به رئیس جمهوری که با آرای مردم و از همان انتخاباتی که قبلا فرمایشی لقبش می دادند انتخاب شده نامه بنویسند و ادعاهای قبلی خود را تکرار کنند؟ آقایان باید پاسخ بدهند که اگر تقلبی در کار نبوده است چرا اینهمه هزینه به کشور تحمیل کردند؟ و اگر تقلب در کار است، از منتخب انتخاباتی که فرمایشی است چه می خواهند؟
3: اما عبد الله نوری، از دیگر چهره های اصلاح طلب هم در اینباره می گوید: «آقای روحانی و دولت محترم فراموش نکنند که پایگاه و رای و بدنه اجتماعی حامیشان اغلب کسانی بودند که از بی قانونی و تضییع حقوق شهروندی و تنگ نظری ها به ستوه آمدند و با امید رهایی از این وضعیت راهی متفاوت را برگزیدند». ایشان همچنین علاوه بر اینکه برای دولت منتخب مردم تعیین تکلیف می کند، به دولت توصیه کرده «تمرکز بر مشکلات اقتصادی و دیپلماتیک ایران باعث کم توجهی به آزادی های سیاسی در داخل کشور نشود.» ایشان البته فراموش کرده اند که آقای روحانی از دل انتخاباتی بیرون آمده است که با شعار «حماسه سیاسی» و با حضور حداکثری مردم برگزار شده. اگر مردم به ادعای فتنه گران مبنی بر تقلب در انتخابات دهم ریاست جمهوری توجه می کردند،  هرگز حاضر نبودند در انتخابات یازدهم حضور پیدا کنند. این چه منطقی است که در آن، همزمان و از یک طرف ادعای تقلب می شود و از طرف دیگر با منتخب ملت طلبکارانه سخن می رود!؟
4: سید محمد خاتمی هم در دیدار با همسر و فرزندان کروبی و سه دختر موسوی و رهنورد می گوید: «گزارش های موثقی درباره آزادی موسوی و کروبی دریافت کرده، اما نمی داند چرا این اتفاق نیافتاده است.» در مورد مواضع زیگزاگی آقای خاتمی حرف بسیار است، اما فقط یک نکته را باید در نظر داشت که آقایان موسوی و کروبی که اسم مبارکشان از دهان بوش و نتانیاهو بیرون آمده و در واقع حمایت این دو را دارند، باید منتظر مجازات قانونی باشند، و نه آزادی! فراموش نکرده ایم روزگاری که بوش اصلاح طلبان را خط مقدم نبرد آمریکا با ملت ایران(!) می دانست، و نتانیاهو جنبش سبز را سرمایه بزرگ(!) اسرائیل می خواند...
 
پاسخی روشن برای فتنه گران و فتنه دوستان:
آقای داریوش سجادی، از مشاوران سابق کروبی، در رابطه با تلاش ها و مظلوم نمایی های صورت گرفته می گوید: «اینک بعد از سپری شدن هزار روز از انزوای گریزناپذیر، همه شواهد و قرائن نشان از آن دارد که با وضعیت موجود نباید و نمی‌توان چشم انتظار اتفاق جدیدی برای شما (موسوی) بود. در عین حال بر این باورم که شما قبل از آن که در حصر حکومت باشید، اسیر حصر ذهنی خود شده‌اید. آری میرحسین موسوی محصور و اسیر و زندانی و گروگان حصر خودساخته‌ای شده که دیوارهایش بر شالوده‌های توهم و تعصب و لجاجت بالا رفته و ضخامت گرفته و استوار گشته و قوام یافته است. این عزلت تحمیلی هرگز به خاطر ادعای تقلب نبوده و نیست. اجازه دهید خودتان و خودمان را گول نزنیم! این حصر از هرج و مرج‌طلبی و به آشوب‌ کشیدن شهر ناشی شد و الا تا پیش از آن جنابعالی بیش از یک سال آزاد بودید و پشت به پشت با کوبیدن بر طبل تقلب، بیانه صادر کردید اما انصافا صبر حکومت را زمانی لبریز کردید که اسباب ناامنی و آشوب را فراهم کردید که آخرین آن فراخوان روز والنتاین در 25 بهمن 89 به بهانه انقلاب مصری بود که متحیرانه تا چند ماه پیش‌تر امت‌تان در روز قدس با شعار «نه غزه - نه لبنان» برخلاف ادعای والنتاین 89 لاقیدانه خواستار بی‌وقعی به دغدغه‌ها و رنج و ستم و مبارزات ملت‌های عرب منطقه شده بودند! چهار سال گذشت و مطمئنا 40 سال هم که از افسانه تقلب بگذرد، تاریخ گریبان موسوی را برای مستندات آن ادعا رها نخواهد کرد...»
 
واکنش برخی از مسولان:
.....................................................................................................

........................................................................................................
1: آیت الله جنتی، دبیر شورای نگهبان در مورد جریانی که برای رفع حصر و پاکسازی جریان فتنه به راه افتاده است می گویند: «نظام خیلی منت بر سر اینها گذاشته و گفته است بمانید و زنده باشید و در خانه خودتان باشید و بهداشت را رعایت کنید.» ایشان ادامه می دهند: «اگر رافت فوق العاده نظام اسلامی نبود، اینها باید اعدام می شدند. الان فتنه گران نیز بر سر مواضعشان هستند. آنها اگر یک کلمه می گفتند ما اشتباه کردیم، شاید یک راه فرجی پیدا می شد.» آیت الله جنتی در بخشی دیگر از سخنانشان که در خطبه های نماز جمعه تهران ایراد شده است خطاب به کسانی که از فتنه گران دفاع می کنند می گویند: «به این سوال پاسخ دهند که در فقه اسلام، مفسد فی الارض مستوجب اعدام هست یا نه؟... حال کسی که 8 ماه مملکت را نا امن کرده و چقدر انسان ها را به کشتن داده، مفسد فی الارض نیست؟»
2: حجت الاسلام حیدر مصلحی، وزیر پیشین اطلاعات هم فتنه گران را به همراهی با استکبار، آمریکا و دشمنان انقلاب خوانده و آنها را «محارب فی الارض و یاغی» می داند. ایشان همچنین تلاش های گسترده برای رفع حصر را بدون نتیجه عنوان کرده و می گوید: «ایجاد محدودیت برای این افراد، مصوبه رسمی شورای عالی امنیت ملی است و مصوبه ای در این سطح را نمی توان به این سادگی لغو کرد.»
3: حجت الاسلام مهدی طائب، رئیس قرار گاه عمار نیز در مورد سران فتنه اظهار می دارد: «رافت اسلامی این است که نظام این آقایان را اعدام نکرد.» وی همچنین ادامه می دهد: «مجرم بودن سران فتنه اثبات شده است، زیرا هم برای آن شاهد وجود دارد و هم اعتراف.»
4:حجت الاسلام علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران هم در مورد تلاش های صورت گرفته برای پاکسازی فتنه گران می گوید: «جرم سران فتنه سنگین بود، اما با آنها برخورد حداکثری نشد. حصر خانگی کروبی و موسوی رهنورد با چند درجه تخفیف و به رغم خواست بسیاری از مردم برای برخورد قاطع با آنها صورت گرفت.» ایشان همچنین تلاش های صورت گرفته برای آزادی سران فتنه را فضا سازی خوانده و ادامه می دهد: «مردم ما اجازه نمی دهند به همین سادگی از سران فتنه گذشت شود.»
 
ولایت فقیه و نمایشی از رافت اسلامی:
سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی در مصاحبه با روزنامه کیهان پرده از رازی بر می دارد که جز با تعبیر «رافت اسلامی» نمی توان از آن یاد کرد. ایشان می گوید: «در یک جلسه ای بعد از فتنه روز عاشورا ما به ایشان (مقام معظم رهبری) عرض کردیم که یک تعداد از کسانی که در این فتنه دخیل هستند باید دستگیر شوند. فرمودند بروید ابتدا احراز کنید بعد بیاورید پیش من از من مجوز بگیرید. بعد از احراز یک لیست 40 نفره بردیم فرمودند؛ این چند نفر بامن، یعنی ایشان همان الگوی امیرالمومنین را در مورد این چند نفر در نظر گرفتند که البته امیدواریم قدر این عطوفت را بدانند و این فتنه را تبدیل به نهروان نکنند.»
 
کلام آخر:
شکی نیست که مطرح شدن رفع حصر در شرایط کنونی را باید از دو وجه مورد ارزیابی قرار داد. عده ای از سر «خوشبینی» مسئله را طرح می کنند، و عده ای برای فتنه ای جدید خود را آماده می کنند. هر چه هست نباید این دو طیف را با یک چشم دید، بلکه به فرموده ولی امر مسلمین، در خنثی کردن اینگونه توطئه ها باید تقوا پیشه کرد: «شما دیدید فتنه‌ای به وجود آمد، کارهایی شد، تلاش‌هایی شد، آمریکا از فتنه‌گران دفاع کرد، انگلیس دفاع کرد، قدرت‌های غربی دفاع کردند، منافقین دفاع کردند، سلطنت‌طلب‌ها دفاع کردند؛ نتیجه چه شد؟ نتیجه این شد که در مقابل همه این اتحاد و اتفاق نامیمون، مردم عزیز ما، ملت بزرگ ما در روز نهم دی، در روز بیست و دوی بهمن، آنچنان عظمتی از خودشان نشان دادند که دنیا را خیره کرد. ایران امروز، جوان امروز، تحصیلکرده امروز، ایرانیان امروز، آنچنان وضعیتی دارند که هر توطئه‌ای را دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی زمینه‌چینی کند به توفیق الهی توطئه را خنثی می‌کنند. منتها توجه داشته باشید؛ باید تقوا پیشه کنیم...»
 
والسلام

پی نوشت:

لینک مطلب در همت نیوز

لینک مطلب در حنفا

پیوست: سلام بر حضرت رقیّه

foot complaints
شنبه 18 شهریور 1396 05:55 ق.ظ
I am genuinely grateful to the holder of this web site who
has shared this wonderful post at here.
Where are the femur tibia and fibula?
سه شنبه 10 مرداد 1396 03:01 ب.ظ
Excellent way of telling, and good article to get data concerning
my presentation focus, which i am going to deliver in institution of higher education.
BHW
دوشنبه 28 فروردین 1396 10:41 ق.ظ
Wow, that's what I was exploring for, what a data! present here at this
weblog, thanks admin of this web page.
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 08:32 ق.ظ
Thanks a bunch for sharing this with all of us you really understand what you are
speaking about! Bookmarked. Kindly additionally talk over with my site
=). We could have a link alternate agreement among us
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نویسندگان

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :